Bilim ve TeknolojiDünyaEkonomiEmlakGenelGündemMagazinSağlıkSiyasetSporTurizmTürkiyeYaşam

Sütün Cilt İçin Faydaları

Son zamanlarda gerek beslenme gerekse bakım ve cilt güzelliği için kullanılan ürünler arasında ilk sıralarda yer alan süt, artık yetişkinlerin gözde besin kaynağı haline geldi.

En Gözde İçecek

Genellikle çocuklar üzerinde etkin rol oynayan süt, şimdilerde cilt bakım ürünlerinde ve yüz güzelliklerinde kullanılmaya başlandı. Doğal yaşam ve beslenme süreci için sık sık tüketmemiz gerektiğini düşündüğümüz süt, şimdilerde bayanların en gözde içeceği. Sütün cilt için faydaları sütü içmekle başlıyor.

Kalsiyum Zengini

Yaşlanma etkilerini azaltmadan, günlük nem oranına kadar pek çok faydası olan sütü en az çocuklar kadar yetişkinlerinde kullanması gerekiyor. Kalsiyum açısından oldukça zengin olan süt, küçük yaşlarda alışkanlık haline getirilmeli, en az su kadar sık ve düzenli tüketilmelidir. Yediden yetmişe her yaş gurubunda etkin olan sütün faydaları, sadece cilt üzerinde değil. Kemik gelişiminden, kan dolaşımına, vitaminden cilt sağlığına kadar pek çok faydası bulunuyor.

Yüzyıllardır Kullanılıyor

Özellikle küçük yaştaki çocukların kemik gelişimini olumlu yönde etkileyen süt, doğanın bize verdiği en değerli besin kaynakları arasında yer arıyor. Yüz yıllar öncesinde keşfedilen, günümüze kadar halen değerini koruyan süt, her yaştan insanın tüketmesi gereken en temel ihtiyaçlardan bir tanesi. Doğal oluşumuna anne karnında olan bebeğin büyüme süreciyle başlayan süt, doktorlar tarafından 2 yaşa kadar tavsiye edilirken, sonraki tüm yaş sürecinde ise içilmesi ve kullanılması ısrarla tavsiye edilen içecekler arasında geliyor.

Kadınların Gözdesi

D vitamini açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan sütün vücudumuz dışında cildimize olan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; İleri yaşlarda meydana gelen kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. İyi bir nemlendirici özelliği bulunmaktadır. İçerek ya da sürülerek kullanıldığında doğal bir tonik görevi görür. Gözenekleri sıkılaştırarak, siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

En Doğal Maske

Bal gibi farklı doğal ürünlerle karıştırıldığında besleyici maske olarak kullanılır. Sivilcelerin kurutulmasında ve yok edilmesinde kullanılır. Kemikler için iyi bir besleyicidir. Gözaltı morlukları için son derece faydalıdır.

Alışkanlık Kazanmalı

Uzmanlar sütün içildiğinde cildimizi içeriden beslediğini, dışarıdan kullanıldığında ise en doğal kozmetik ürün olarak kullanıldığını belirtiyor. Sık sık süt tüketimi halinde cildimizin kan dolaşımının düzene girdiğini ve yaşlanma etkilerine karşı hızlı bir çözüm kazandığını belirten uzmanlar, süt içme alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. Sütün cilt için faydaları saymakla bitmiyor. Son zamanlarda doktorlar kadar güzellik uzmanlarının da dikkatini çeken süt, kimyasal kozmetik ürünlerinin bir numaralı tercihi haline geldi.

Detoks Kaynağı

Güzellik salonlarında, bakım ürünlerinde ve evlerde oldukça fazla kullanılmaya başlanan süt, iyi bir detoks kaynağı. Vücutta bulunan zararı maddelerin dışarı atılmasında son derece etkili. Zaman zaman tatlı zaman zaman yemek olarak karşımıza gelen sütün, en doğal kozmetik maddesi olduğunu unutmamalıyız. Özellikle orta yaş ve üzeri kadınların kemik erimesi kaygısı ile tükettikleri süt iyi bir cilt bakım ürünü olarak da kullanılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı